| croaziera a întrebat:

Eu urmez masteru la stat(in vara 2011 sper sa-l termin) si am lucrat inca din 2007 si pana in luna ianuarie 2011. S-au redus posturile unde lucram pana acum si au zis ca pot sa-mi depun actele pentru somaj. Eu am lucrat cu acte in regula, am platit cotizatia. Doresc un raspuns cat se poate de repede daca primesc sau nu somaj.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform L.nr.76/2002, cu md.si compl. ulterioare, beneficiezi de indemnizatie de somaj daca ai fost angajata cu contract individual de munca si s-a platit contributia la fondul de asigurari pentru somaj, atat de tine cat si de catre angajator. Numai bine!