| OnnyMady a întrebat:

Există vreo lege care interzice statul pe acoperisul blocului(doar pentru distractie). Ieri un locatar al ultimului etaj s-a plâns de aceasta actiune si a amenintat cu implicarea politiei.As vrea sa stiu daca aceasta afirmatie este fondată sau este perfect legal sa fim acolo.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Acoperisul este comun dar daca prin actiunea voastra deranjati locatarii puteti fi amendati pentru tulburarea linistei si ordinii publice. Daca sunteti minori amenda o vor plati parintii vostrii care, in cazuri mai grave, pot fi decazuti din drepturile parintesti si voi institutionalizati.

| addyC a răspuns:

Nu exista nicio lege care sa interzica statul pe bloc, acoperisul fiind spatiu comun. Totusi, daca faceti galagie si nu va vedeti de treaba puteti lua o amenda in cazul in care cineva cheama politia, desi am impresia ca e vorba de genul ala de vecin care pur si simplu nu suporta ideea de a sta copiii acolo. laughing)))