| viovi a întrebat:

Exista vreo poza cu un 'proces-verbal de ascultare a invinuitului'? Exista vreun model undeva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti pe site-ul INM, cautand cu ghid practic pentru procurori.

4 răspunsuri:
| viovi explică:

Am cautat indelungat pe acel site dar nu am gasit nimic. Ma refer la procesul verbal de ascultare care se intocmeste inainte de audierea invinuitului.

| viovi explică (pentru viovi):

Daca as afla tot ce contine acela as putea acorda o funda.

| viovi explică:

M-ar interesa sa aflu daca se semneaza si de invinuit sau nu acel proces verbal de ascultare.

| Ioandelasal a răspuns (pentru viovi):

Da, se semneaza si de invinuit.