| aea a întrebat:

Fiind persoana cu handicap m-am dus la evidenta populatiei si refuza sa imi faca buletinul daca nu platesc cei 7 lei, i-am explicat de peste 10 articole pe aceasta tema ca https://www.libertatea.ro/stiri/unde-se-plateste-taxa-de -buletin-2826060

Cine nu plătește taxa de buletin

Potrivit legii, sunt scutiți de plata taxei pentru eliberarea unei cărți de identitate:

copii orfani, abandonați și persoanele în vârstă, aflate în unități de ocrotire și protecție socială, persoanele cu handicap grad I și II, persoanele care beneficiază de ajutor social, persoanele reținute sau arestate care nu dispun de mijloace financiare, persoanele care sunt victime ale calamităților naturale, ale incendiilor sau ale unor dezastre.

la cine trebuie sa reclam magaria?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tot la ei, că nu ai unde alt undeva. Mergi cu legea în mână și cu o cerere scrisă.

| vasile2222 a răspuns:

Am impresia ca esti certaret din fire. Du-te cu adev, vorbeste frumos si sigur se rezolva.