| Libelle a întrebat:

Persoanele cu handicap de gradul || accentuat mai beneficiaza de medicamente gratuite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Draga mea, tatal meu are grad de handicap accentuat; Platesc de cateva luni pentru medicamente mereu alte sume de bani, luna acesta au marit cotizatia acestor napastuiti de soarta si platesc mult mai mult. Alerg mereu la cateva farmacii si vad unde e mai convenabil sa platesc pentru el, deci caut medicamentele la mai multe farmacii; Ai sa sa constati cat ii jecmanesc unele dintre acestea... Luna aceasta, acest guvern, au mai dat astfel un "Ajutor "celor handicapati, incalcand legea si facandu-i sa platesca cam 60 % din pretul medicamentelor deci le-a facut un "Bine"! Astept cu nerabdare vestea ca a cazut acest guvern ce ne denigreaza ca si oameni, ca si pensionari, dar acum si pe cei handicapati! Ei au avantaje, circula in masini de lux si altele..., dar noua ne maresc lunar pretul la medicamente si darile, nu mai stiu ce sa mai scorneasca sa mai stoarca bani de la noi, pana unde vor sa ajunga? Rusine lor! Lucien.

| girls_9639 a răspuns:

Nu cred. dar poti sa mergi sa intrebi la farmacie