| vinoACASAcuMINE a întrebat:

FUNDA! Am auzit de curand despre colectivism orizontal, vertical si individualism, doar ca nu stiu ce mi se potriveste, ma puteti ajuta? Mentiune / Nu cred in egalitatea bunurilor, cred ca daca un obiect e al tau nimeni ( nici macar statul ) nu are dreptul sa ti-l ia.

Răspuns Câştigător
| Banned993218 a răspuns:

Atunci tu nu te incadrezi aici pentru ca colectivism inseamna ceva ce apartine unui numar mare de persoane, a unei comunitati sau unei organizatii. Singurul care ramane pentru tine fiind individualismul.