| LeonovATgates a întrebat:

FUNDA! Pentru ADHD se primeste o dunga rosie in buletin?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si unde sa ti-o pună? Pe cant?

| sierra1 a răspuns:

Tu ai așa ceva? Si dacă-ți trece (adhd-ul), cine-ți șterge dunga?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, tu habar nu ai ce inseamna adhd sau de pui asemenea intrebari, cauta pe google adhd simptome, si o sa vezi ca acolo se explica adhd debuteaza in copilărie varsta 7, 8 ani si inseamna deficit de atentie, daca copilul erste dus de mic la medic se pot gasi solutii mai ales azi in era tehnologiei avansate, acum 40 de ani nu exista tehnologia de azi si nu se putea face mare lucru pentru un copil depistat diagnosticat cu Adhd, dungă rosie se punea pe vremuri schizofrenicilor acum nici macar lor nu le mai pune nici o dungă pe buletin, s-au schimbat legile de mult. Informeaza te citeste si caută sa gasesti ai surse multe de informatie pe internet, doar tu sa vrei sa inveti.

Răspuns utilizator avertizat
| Donsavas a răspuns:

ADHD este o boala psihică! Se trateaza cu psihoterapie, oamenii aia nu merg la centre de reeducare dacă încalcă legea. Fiind o boala, se folosesc si medicamente dacă nu se poate controla.
Este un diagnostic medical, nu e o eticheta cum ar fi cea de "nesimțit" Pe care o primește cineva fără cei 7 ani de acasa. Nu, nu exista după rosie pe buletin.
Cei cu boli psihice nu sunt considerați nebuni cata vreme au discernământ.

Răspuns utilizator avertizat
| Donsavas a răspuns (pentru costinvlad490):

Nu e adevărat. Un om face asa ceva din două motive. Ori din suferință, ori din placere maniaca. Ambele sunt boli. Dacă o faci cu discernământ, pentru ca cineva te a bătut si erai nevoit să te aperi, atunci nu esti nebun.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai exista asa ceva lol

| cosmin1324 a răspuns:

Nu