| Cristian8016 a întrebat:

Hartuire la locul de munca.

Ce pot face in cazul in care un angajat ma hartuieste la locul de munca, vine cam asa eu m-am angajat recent, si m-a pus cu un om pe masina de frezare, acuma omul respectiv s-a obisnuit cu mine, si a inceput sa ma jigneasca si sa imi dea cate una dupa ceafa, si eu nu suport chestia asta, la sefii nu am cum sa ma duc, deorece omul respectiv este vechi acolo, cand suntem schimbul 2, omul respectiv bea bere(si cam toti ceilalti angajatii), dupa ora 18:30 (plecarea sefilor) si face mai urat, si ma simt umilit fata de ceilalti colegii de munca, prin felul cum imi vorbeste si ma jigneste, vreau sa spun ca omul asta ar vrea sa invat totul intr-o saptamana, el ar vrea sa fac totul perfect

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Ete un ****. Si preferi sa fii idiot, sclav, nevertebrat? Cit 10 mil iei salariu? Merita sa stai de bou pe banii aia? Ia si filmeaza-i cum beau la locul de munca si du-te la ITM/Politie, daca cu seful nu ai ce discuta. Oricum ai lua-o, din ce aud eu e un job de-ala pentru ratati unde numa' astia fara un pic de respect de sine ajung. Ai incredere in tine, POTI MAI MULT!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand iti mai da una dupa ceafa spune-i sa se opreasca. Daca continua pune mana pe ceva contondent si lamureste-l.
Eu cand eram nou angajat (acum 40 de ani) m-am luat cu ranga dupa maistru. Ala n-a mai dat prin sectia mea mult timp.

| Cristian8016 explică (pentru Salontanul):

Ar insemna sa fiu dat afara apoi din serviciu... si e cam greu sa gasesti un serviciu in ziua de azi.

| Salontanul a răspuns (pentru Cristian8016):

Atunci mergi la sefi si spune-le. Poti sa-l si inregistrezi. El pe asta se bazeaza, pe lasitatea poporului roman. Si stai linistit ca mai gasesti serviciu. Nu stiu de unde esti tu dar eu sunt dintr-un orasel mic si vad multi care-si schimba des serviciul.

| KodrutZ a răspuns (pentru Cristian8016):

Ete un ****. Si preferi sa fii idiot, sclav, nevertebrat? Cit 10 mil iei salariu? Merita sa stai de bou pe banii aia? Ia si filmeaza-i cum beau la locul de munca si du-te la ITM/Politie, daca cu seful nu ai ce discuta. Oricum ai lua-o, din ce aud eu e un job de-ala pentru ratati unde numa' astia fara un pic de respect de sine ajung. Ai incredere in tine, POTI MAI MULT!

| darrio2007 a răspuns:

Asa se invăta meseria pe vremuri.Bineinteles ca nu sunt de acord daca exagereaza cu loviturile. Dar omul vrea sa inveti meserie.Asta e clar. Daca te duci la sefi cu reclamatie sa stii ca tot el va avea dreptate.In urma cu 20 si ceva de ani cam asa se invata meserie.