| anonim_4396 a întrebat:

- Hei! Am "gasit" de curand parola unui tip hilar pe facebook...laughing Crede-ti ca ma poate denunta la politite si sa primesc o "pedeapsa" pentru asta? laughing

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu, dar sper sa faca vorbitul corect gramatical infractiune, asa poate ai timp sa mai dai pe la scoala

| doctorandus a răspuns:

De reclamat te poate reclama, e acces fara drept la un sistem informatic, de la 3 luni la 3 ani sau amenda. Dar slaba speranta sa se inceapa urmarirea penala, politistii or sa rada de el ca vrea sa faca plangere penala pentru atata lucru. Ma rog, conteaza si ce pagube-i produci iar daca stie cine a facut-o te poate da in judecata in drept civil.

| Wehrmacht a răspuns:

Si cum zici ca ai "gasit-o"?