| alexandru1andy a întrebat:

Primesc amenda daca declar la sectia de politite ca l-am pierdut?

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Dacă te referi la cartea de identitate, nu. Am pierdut-o eu anul trecut şi am fost la secţia buletine, am completat un formular, prezentat actul de casă, făcut poza şi mi-a venit altul într-o săptămână. N-am dat un ban. În mod normal trebuie să te prezinţi cu ID-ul vechi să ţi-l oprească şi când m-a întrebat de el am zis că l-am pierdut. Ea cică "bine".

| alexandru1andy explică (pentru Gizăz):

Mersi big grin

| alexandru1andy explică (pentru Gizăz):

SI In cat timp imi vine buletinul?

| Gizăz a răspuns (pentru alexandru1andy):

Am scris. Mie mi-a venit într-o săptămână. Cinci zile lucrătoare mai precis. Asta e regula. Dar poate veni mai devreme sau mai târziu. Depinde de caz şi cât de ocupaţi şi/sau competenţi/incompetenţi sunt ei. Un amic a fost luni şi i-a venit joi. Altul a stat după el aproape o lună. laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru Gizăz):

Ai avut noroc ca era plictisita.