| Dragosgan a întrebat:

Hei.Am gasit pe petitii online asta: http://www.petitieonline.ro/petitie-p14384050.html

Este o petitie facuta cu scopul de a oprii autonomia tinutului secuiesc.Eu am semnat si m-am gandit ca e chiar bine ce-am facut. Daca si voi puteti semna aceasta petitie cu scopul de a oprii cererea maghiara pentru tinutul secuiesc e foarte bine.Chiar e o cauza nobila. Ce ziceti, semnati? Si daca da, chiar e bine sa oprim atonomia tinutului secuiesc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca da! tara asta apartine romanilor. nu exista nici un tinut secuiesc si nici nu a existat vreodata... au un tupeu imens nemernicii astia ca sa ceara asa ceva.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu semnez. Eu as sprijini autonomia tinutului, dar le-as cere viza de intrare in Romania.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Domnilor, autonomia tinutului secuesc, cand se va acorda si aceasta este o parere personala, nu stiu daca cineva ne va intreba pe noi romanii daca suntem de acord. De 20 de ani cu mici perioade in care nu au fost la guvernare acestia au guvernat alaturi de cele mai importante partide, intotdeauna ei si-au impus penctele de vedere si si-au castigat toate drepturile.Am sa va dau un exemplu; la Covasna [localitate]daca aveti ocazia sa vedeti ce liceu au maghiarii in comparatie cu cel romanesc. Acum daca sau unit cu PSD, PNL credeti ca au facut-o fare negocieri? În care au pus conditii, nu vedeti ei sunt singurii care au negociat cu guvernele propuse recent de PDL. De ce penduleaza si cand sunt cu unii cand sunt cu altii?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au tupeu sa ceara asa ceva.incet incet vor tot ardealu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasta etnie spurcata, bozgorimea, confunda Romania cu pustele lor ocupate cu forta! Afara cu bozgorimea din tara, cu infectul de Tokes, cu neofascistii UDMR; O ROMANIE FARA BOZGORI!