| iuliaaaa a întrebat:

Hei.Astazi mi-a luat politia datele(data nasterii si numele si le-a dat prin statie)din cauza ca prietenii mei au intrat intr-un cinematograf parasit(usile erau deschise) iar eu eram afara, nici macar nu am intrat.Credeti ca ma pot amenda?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru ce sa te amendeze, daca n-ai facut nimic? Nu cred, poate ti-au luat datele in eventualitatea ascultarii ca martor. Numai bine!

| sabin89 a răspuns:

Nici pe ei n-o sa-i amendeze. Ce? E interzis sa intri intr-o cladire parasita care are usile deschise?

Răspuns utilizator avertizat
| AlbaAura a răspuns:

Eventual vei fi audiat ca martor daca s-a intamplat ceva acolo.Batai,furturi,consum de droguri etc. Exista posibilitatea in cazul unei infractiuni savarsite de prietenii tai in interiorul cinematografului sa fii suspectat de complicitate. Daca nu s-a intamplat nimic nu are rost sa-ti faci probleme.Astia de la paza si ordine publica scriu multe in carnetel ca sa aiba obiectul muncii.