| Marius19980 a întrebat:

Hei, daca am 17 ani si 8 luni imi pot schimba buletinul (pe alta adresa)?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, dar numai daca la adresa respectiva s-au mutat parintii sau un parinte ori proprietarul respectivei locuinte te primeste in spatiu si pleci cu acordul parintilor.

| Simpatic a răspuns:

"CONFORM ART. 19 ALIN. 2, LIT a DIN O.U.G. 97/2005, CU MODIFICĂRILE ŞI COMPLETĂRILE ULTERIOARE: Cu cel mult 180 de zile înainte de expirarea termenului de valabilitate al actului de identitate dar nu mai puţin de 15 zile, persoana fizică în cauză ori reprezentantul sau legal are obligaţia să solicite serviciului de evidenţa persoanelor eliberarea unui nou act de identitate."

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te ia cineva in spatiu da

| Hyperion7 a răspuns:

Da,ai aceasta posibilitate, doar sa mergi cu un părinte să te ia în spațiu.

| ioana748 a răspuns:

Da, poti schimba buletinul cu noua adresa.

| Lupică27 a răspuns:

Da, dar trebuie sa te ia cineva in spatiu altfel nu merge.

| LisaJulie a răspuns:

Da dacă te ia un părinte în spațiu