| User001117 a întrebat:

Buna ziua, eu vreau sa-mi fac o viza de flotant, dar baiatul meu trebuie sa-si faca buletinul pe adresa curenta in buletin peste cateva luni. Eu as putea sa-i fac buletinul?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti proprietar al adresei de domiciliu poti sa mergi cu el la organul de evidenta de la domiciliul tau, n-are importanta ca in prezent ai resedinta (flotant) in alta parte.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu, personal nu-i poti face cartea de identitate (nu se mai fac buletine).
Trebuie sa mergeti amandoi la evidenta populatiei cu sediul in localitatea ta de domiciliu, cu actul de identitate, copie dupa el (al tau) si cu actul de proprietate in original si in copie.
Nu are nimic de-a face ca tu ai resedinta (flotantul) in alta localitate.

| ioana748 a răspuns:

Da, bineînțeles ca puteti Este proprietatea dumneavoastră si faceti buletin copilului la acea adresa.