| Timidul1 a întrebat:

Am si eu o intrebare in legatura cu acesta stare de alerta referitor cu neiesitul din localitati,eu stau cu chirie in Ploiesti si nu am mutatia in locul unde stau, am mutatia la tara, asta ce inseamna ca nu pot iesi afara sau daca pot iesi cum dovedesc ca stau in Ploiesti, ar trebui sa ma car mereu cu documentul de inchiriere dupa mine sau cum? Va rog mult daca puteti sa imi respundeti la intrebare!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Legal, ar trebui sa-ti faci flotant la adresa unde esti in chirie, iar viza pe CI este dovada unde stai.

| sierra1 a răspuns:

In max 2 ore apare SCRIS normativul ce te interesează!

| Timidul1 explică (pentru sierra1):

Nu a zis ce ma intereseaza laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Timidul1):

Așteptam două ore și poate că ce zicea normativul, se intâlnea cu se gândea intrebătorul.

E posibil, nu?