| AndreiMoglan a întrebat:

Eu stau cu iubita mea intr-o locuința in chirie, ea are si un copil mic(nu avem contract de inchiriere).Ea ma santajeaza ca poate sa ma dea afara din locuința cu poliția pentru ca are un copil.Eu ce pot face in legatura cu asta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai contract de inchiriere nu poti face nimic.
Si daca ai fost violent cu iubita, chiar si numai violenta verbala, ea poate solicita un ordin de protectie, in baza L.nr.217/2003, pentru prevenirea şi combaterea violenţei domestice, rep.in 2020, cu md. si compl. ulterioare.

| johnnny123 a răspuns:

Ea te șantajează că te dă afară din casă cu poliția, iar tu cine știe ce ai făcut... Ce fel de relație este asta și de ce o mai continuați?