| RainmakerX a întrebat:

Am vazut ca la multe locuri de munca in domeniul IT se cere o anumita "experienta" de 1-5 ani.

Intrebarea este :
Daca esti freelancer sau daca ai proiecte facute non profit atunci asta se pune ca experienta de munca sau trebuie sa fie munca prestata in cadrul unei intreprinderi?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Activitatea din freelancer clar conteaza ca si experienta. Poiectele persoanle conteaza si ele dau au o finalitate si o oarece complexitatea

1 răspuns:
| Niklauss a răspuns:

Cred ca este vorba in cadrul unei intreprinderi dar eu stiu de la cineva care lucrează in domeniu ca nu iti cere studii sau experiente ci trebuie doar sa ai cunostinte. Ceva gen "arata ce stii" si esti angajat.

Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?