| sufcncwyhxgcw a întrebat:

Hei TPU

Ce dracu e cu lumea asta? toata este condusa de satanisti si de grupari secrete oculte?

http://adevarul.ro/......index.html

Nu vad nici o logica in mersul acestei lumi de ca! Adica toate marile puteri ale lumii cred in magie si in zei si in religii? Incep sa nu mai inteleg nimic! de ce nu se acseaza toti pe tehnologie super avansata si pe treburi de genu? VA ROG orice raspuns ma poate ajuta sa inteleg si eu ce se intampla ca sunt total dezorientat

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Un sfat, nu mai crede tot ce se scrie sau se aude. Omul, prin natura lui e un mare povestitor si are multe calitati printre care si "inflorirea". Si fiecare om e liber sa creada in ce vrea, are acest drept garantat prin Constitutie, eu sunt ateu, dar imi place sa cred in destin, reincarnare, pietre semipretioase, mai pe scurt din fiecare religie i-au cate putin.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Eu si cu organizatia mea oculta (furnicile maro de Dambovita) vrem sa conducem lumea si nu vom lasa alte organizatii oculte sa ne ia fata. Noi credem in extraterestrii de pe partea intunecata a lunii. Ei ne aprovizioneaza cu arsenal militar si ne impartasesc din cultura lor politica, de razboi si nu in ultimul rand din stiinta lor foarte avansata.