| fwefsaf a întrebat:

Hei TPU

Credeti ca societatile secrete precum masoneria, skull and bons si altele au vreo legatura cu satanismul si cu chestiile de genu precum spun teoriile conspiratiei din ziua de azi?

Pana la urma nu prea este logic ca niste oameni inteligenti si bogati sa creada in asemenea aberatii si sa devina satanisti!

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce aberatii? Ce satanism? Poate e doar long-term agenda cu ambalaj mistic, la asta te-ai gindit? Plus de asta, banii te cam dilesc de la un nivel in sus...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt aberatii.
Oamenii aceeia isi apara interesele prin orice mijloace.
Ii doare undeva de boli, de criza, de teroristi, calamitati "naturale" etc.
Bani sa iasa.
Ei raspandesc virusi ca sa vanda apoi vaccinuri daca este nevoie.
Lumea este dura.Trebuie sa te adaptezi.

| FartsMaker a răspuns:

Cand organizatiile incepusera sa ia amploare si sa devina cat mai puternice biserica observase din timp acest lucru iar pentru a marginaliza aceste organizatii au pornit zvonuri de genul asta.

Răspuns utilizator avertizat