| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU

Ce parere aveti de aceste desene?

Credeti ca chiar au vreo legatura cu conspiratiile legate de societatiile secrete din ziua de azi... Precum masoneria, francmasoneria, illuminati etc?

https://www.youtube.com/watch?v=V6GdHU2Lg7Y

De ce nu vorbeste nimeni cu regizorul si sa il intrebe care e faza cu atatea simboluri masonice si oculte in acest desen?

CE MOTIV AR AVEA SA LA INTRODUCA IN ANIMATII? NU INTELEG...

Chiar daca ar fi obligat de asa zisele societati secrete... Ce interes ar avea aceste societati sa isi introduca semnele peste tot?

2 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Sunt multe astfel de simboluri, in multe filme. sa luam ca exemplu 2001 a space oddysey
https://www.youtube.com/......tps?/watch

| MyOriginal a răspuns:

Ideea e diferita, o pot folosi pur si simplu pentru ca daca nu te gandesti la ea ca la o piramida ce semnifica illuminati, e doar un triunghi, un personaj. Unii fac satira de aceste semne doar pentru ca stiu ca oamenii au implantata aceasta idee cu iluminatii, ei doar o sugereaza, iar mesajul pe care tu il receptezi depinde de tine. Pot fi chestii ascunde dar 99% din cei ce folosesc semnele astea, le folosesc doar pentru a adauga putina notorietate unui clip sa fie urmarit mai mult. Sa nu te gandesti ca o piramida cu un ochi semnifica cine stie ce, si nu te controleaza pe tine. Illuminati controleaza masele, economia, nu pe tine, tu doar traiesti intre zidurile acestei piramizi, unde singura sclipire de lumina e in varf.