| AAAnnonnimm a întrebat:

Hei, TPU!
Doresc sa plec in Italia ca să mă angajez. Din câte am înțeles *codicul fiscal este cel mai important act și fără el nu poți face nimic in Italia.
Îmi puteți spune ce este necesar pentru a îmi face un CF? Mi-l pot face fără un act de rezidență? Voi locui la o pensiune si nu cred ca imi pot face rezidența acolo.
Dar ca sa închiriez un apartament știți cumva ce acte am nevoie?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Ramona11111 a răspuns:

Pentru codicele fiscale ai nevoie doar de buletinul românesc si pentru a închiria un apartament ai nevoie de contract nedeterminat.
Locuiesc în Italia de 2 ani si am apartament închiriat si cam astea au fost nevoie pentru apartament.