| anonim_4396 a întrebat:

FUNDAAA!
de ce acte am nevoie pentru trimiterea unui colet intern? trebuie buletinul in original, ori e de ajuns o copie a acestuia?
help

4 răspunsuri:
| JohnSimon1983 a răspuns:

Ceau.

Daca trimiti pentru prima data un colet, atunci ai nevoie de buletin in original. Acum depinde de la care posta trimiti sau vei trimite pe viitor mai multe colete si de modul in care o sa te intelegi cu angajata-tul acelui post de posta. Daca o sa ai o relatie buna cu ei, nu o sa-ti trebuiasca buletin in original tot timpul si mai ales ca o data ce ai trimis un colet prin acea posta, a doua oara nu ar mai trebui sa-ti ceara buletinul in original fiindca datele tale raman in baza lor de date drept urmare te vor gasi repede. Sper sa te ajute acest raspuns.

| flavia19 a răspuns (pentru JohnSimon1983):

Dar cu permisul de conducere pot sa expediez?

| JohnSimon1983 a răspuns (pentru flavia19):

Ar trebui sa poti trimite si cu permisul de conducere, fiindca ai trecut pe el CNP-ul. Ar trebui sa fie suficient. Dar cred ca o sa-ti ceara si seria de buletin. Daca o stii, nu ar trebui sa fie o problema sa trimiti coletul.

| Rush a răspuns (pentru flavia19):

Iti trebuie buletinul in original, nu permis de conducere...