| Anonim420420 a întrebat:

ce acte trebuie sa trimit la garantie pcgarage? Actul de garantie trebuie sa fie original sau copie?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa trimiti in copie actele cu care ai primit marfa: actul de expeditie, factura, bon fiscal etc, ce ai primit.
Certificatul de garantie pui in pachet cu marfa, original, avand in vedere sa fie completat cu modelul si seria de fabricatie a aparatului, eventual si numele tau. La reparare se va completa de service defectul constatat si manoperele efectuate.