| Cheeryda a întrebat:

Heii buna! Am si eu o mare problema, sunt contra fumului de tigara. Stie cineva unde pot face si eu o relcamatie? Pentru a veni cineva sa analizeze incaperea spatiului unde eu lucrez? Este un spatie foarte mic si cu toate ca, avem afis (FUMATUL INTERZIS!) tot se fumeaza. ce sa fac, la cine trebuie sa ma adresez?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inainte de a te adresa Directiei de Sanatate Publica din judetul tau ar trebui sa te adresezi conducerii firmei/institutiei/organului si sa te gandesti ce repercusiuni ar avea reclamatia asupra carierei tale. Nu cumva sa trebuiasca sa te inveti tu minte.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand trebuie sa vorbesti cu colegii si sa-i determini sa nu mai fumeze in acel spatiu.
In al doilea rand te poti adresa conducerii locului de munca si apoi, daca nu se rezolva, conducerii firmei/institutiei/organului in cadrul careia/caruia lucrezi si precis se vor lua masurile necesare.

| Cheeryda explică (pentru Ioandelasal):

Seful meu este instiintat de aceasta problema, si nu ia nici o masura. Vreau sa fac o reclamatie la care sa isi ia o amenda. Poate asa se invata minte! happy

| Ioandelasal a răspuns (pentru Cheeryda):

Inainte de a te adresa Directiei de Sanatate Publica din judetul tau ar trebui sa te adresezi conducerii firmei/institutiei/organului si sa te gandesti ce repercusiuni ar avea reclamatia asupra carierei tale. Nu cumva sa trebuiasca sa te inveti tu minte.