| Denyi a întrebat:

Heiibig grin imi puteti spune unde as putea sa ma angajez in Timisoara la 15 ani si sa lucrez doar in weekend?

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Nu fi asa grabita, o sa ai timp toata viata sa muncesti.
Abia de la 16-17 te poti angaja, asta cu acordul parintilor.
Si asta cu un contract part-time care prevede 4 ore pe zi, nu doar in weekend.

| Brâncuşi a răspuns:

Bună, nu ai unde să te angajezi, ai o vârsta fragedă, doar să comunici cu o persoană din familie să înveţi ceva meserie şi poate eşti şi plătită, gândeşte-te bine că la 15 ani nu ai unde să te angajezi plus că eşti liberă doar în weekend.
O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti decat de la 16 ani si cu acordul parintilor.