| HEROINAhero a întrebat:

Hello, prietenul meu a fost sanctionat cu 500 de lei (minim daca aduce buletinul) pentru intrarea in curtea scolii in afara orelor lui de curs si vrea sa stie daca se poate face contestatie la amenda pentru neprezentarea politistului si pentru faptul ca politistul l-a bruscat

1 răspuns:
| emi1 a răspuns:

Nu dar daca depune o plangere la politie bineintele in scris defata cu niste martori se poate face o ivestigatie iar daca este gasit vinovat politistul este dat afara din serviciu iar prietenul tau poate primi o despagubire si anulare amenzi.