| AntonelaCK a întrebat:

Daca politistul iti da amenda e neaparat sa iti dea procesul acela verbal sau ce este pe loc sau iti poate veni acasa? Este obligat sa te anunte ca ai fost sancționat, corect?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa-l completeze pe loc, il poate completa si ulterior si sa ti-l trimita la domiciliu.

| Balalau95 a răspuns:

Mai nou ti-l poate trimite prin posta, sa nu stea langa tine sa il completeze

| AntonelaCK explică (pentru Balalau95):

Păi si ulterior de unde mai are datele mele?

| Balalau95 a răspuns (pentru AntonelaCK):

Ai fost oprit de politist, si nu ti-a luat datele din buletin?!?
atunci, da, nu mai are cum
insa politistii saliveaza sa iti ia datele din buletin chiar daca nu ai facut nimic rau