| StefanT230 a întrebat:

Hey, TPU am o intrebare daca faci o farsa la telefon dar nu suni tu si altu, dar tu vorbesti poti primi amenda?
FUNDA RAPID

Răspuns Câştigător
| SimonaCristina a răspuns:

Buna! happy
Depinde pe cine suni si ce tip de farsa este. Daca este una inocenta, nu se va intampla nimic grav.
Oricum, amenda o primeste cel care suna ( posesorul telefonului ).

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu-i chiar asa. Pai asa ciordesti un telefon si faci manevra aia care nu-i o farsa inocenta, smecheria aia cu accidentul cand ceri bani respectivei persoane. Aia sa zicem ca musca momeala, merge apoi la politie, iar la raspundere este tras pe nedrept posesorul telefonului. Nu-i chiar asa nici cu farsele astea. Discutabil.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Nu poți primi o amendă doar de la o farsă de telefon, decât dacă farsa este una exagerată. Dar o glumiță de genul "Familia Găină, nu? Bine, atunci am greșit cotețul" este în regulă. Dar dacă ar fi să primească cineva amendă, acela ar fi posesorul telefonului.