| Georgica98 a întrebat:

As vrea sa stiu daca se poate face o plangere la cEDO Brasov pentru nepunerea in posesie a unor terenuri agricole. In primul rand vreau sa stiu daca exista si daca se poate face plangere pentru asa ceva, iar daca da, as vrea sa stiu procedura. Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La Brasov nu exista CEDO.
Plangerea se poate face, pentru inceput, la Judecatoria Brasov si trebuie parcursa intreaga procedura in fata instantelor din Romania, pana la o hotarare definitiva.
Abia dupa aceea si daca Statul roman a incalcat, in procedura de judecata, vreun drept atunci se poate face plangere la CEDO.