| Addaa1998 a întrebat:

Hey TPU!
In 20 noiembrie ete ziua mea de nastere si implinesc 14 ani.
Intrebrea mea este, cand trebuie sa imi fac buletinul?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Maxim 15 zile de împlinirea vârstei pentru cartea de identitate.
Sănătate și la mulți ani (cam devreme ce-i drept, dar nu-i nimic... fericită să fii!).
Pa, pa.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartea de identitate(nu buletinul) trebuie facuta in termen de 15 zile dupa implinirea varstei de 14 ani. Numai bine!

| afrodita3333 a răspuns:

Poti sa-l faci cu o luna inainte sa implinesti 14 ani sau dupa dar, ai grija sa nu treaca prea mult timp dupa.