| AnoAnonimus69 a întrebat:

Hristos a înviat! Salutare!

Dacă ți se suspendă permisul de conducere a doua oară in mai puțin de 6luni de la ultima abatere se mai adaugă 30 de zile!

Dar a treia sau a patra oară?
Este aceeași regulă cu 30 de zile sau?
Mulțumesc!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se adauga de fiecare data 30 de zile la perioada de suspendare a dreptului de a conduce.
Fiecare contraventie este a doua pentru cea anterioara.

| Violleta2022 a răspuns:

A 3-a ora ti se spuspenda de tot!
Pieton te cheama!

| SaOCorectamPeVioletaV5 a răspuns (pentru Violleta2022):

Tanti Violeto, asta e lege inventata de matale in Austria acolo l canguri.

Asta cu dat informatii eroante la oameni din frustrari persoanel e un hobby?

| sierra1 a răspuns:

Sincer, aș prefera să ți-l anuleze cu totul. Ești un adevărat pericol pe drumuri

| johnnny123 a răspuns:

Câte ilegalități ți-ai propus să comiți?