| Robo2 a întrebat:

Imi poate spune cineva concret, daca dupa perioada de 6 luni in care poti ingriji un animal salbatic, se poate pastra permanent?

Daca cunoaste cineva o lista oficiala cu animale ce pot fi tinute in captivitate ar fi minunat(daca exista)
Multumesc

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Nu te lua dupa Agartha ca se pare ca a scapat de la un spital cu gratii.
Legal nu e voie sa cresti animale salbatice. Daca se face este ceva ilegal si oricand poti fi tras la raspundere, chiar pe cale penala.
Cred ca daca exista o asemenea lista, poti sa o gasesti la Asociatia vanatorior si pescarilor.