| FreshMint a întrebat:

Ce parere aveti despre animalele tinute in captivitate?

Răspuns Câştigător
| DarthNiger a răspuns:

Eu unu am o parerea foarte rea,ele au fost create De Dumnezeu la fel ca oamenii,si ele au un scop,in loc sa ajute oamenii animalele le inchid in custi ca pe niste prizonieri,mai ales despre leagea eutanasierii cainilor,animalele captive au drepturi,poate ca ele nu au forta sa spuna sau sa faca ceva in privinta asta,dar ei stiu ca oamenii nu au ganduri bune cu ei,este cel mai criminal lucru facut de om, as crea o petitie impotriva acestor crime impotriva saracelor animale, dar nu avem puterea si supunerea legislativa, dar eu am sa lupt pentru aceste animale, ele merita un loc mai bun si mai bine ingrijite.

4 răspunsuri:
| Fulbaster a răspuns:

Animalele tinute in captiviate au si ele un scop "important",daca te referi la animalele de ferma,daca te referi la animalele de zoo, ele au tot ce le trebuie ca sa supravietuiasca (mancare, apa, adapost), este adevarat ca unele sunt tinute in custi prea stramte.

| DarthNiger a răspuns:

Si nu spun asta ca sa fiu recompensat, eu iubesc animalele de mic copil, si as face orice pentru ele.

| VasiDobie a răspuns:

E naspa