| zuly a întrebat:

Imi pot face pasaport in alt oras decat cel in care am adresa in buletin? Deja se dau pasapoarte din alea noi(biometrice sau cum se cheama)? In cat timp se elibereaza? Dar la urgenta? Cat costa? Va rog sa ma ajutati cine stie. Multumesc.

2 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cererile de eliberare a pasapoartelor se depun personal la serviciile publice comunitare pentru evidenta persoanelor in a caror raza de competenta ai domiciliu sau, dupa caz, resedinta. Termenul de eliberare nu poate fi mai mare de 20 de zile lucratoare, iar in regim de urgenta 3 zile lucratoare. Taxa pentru eliberarea pasaportului este in jur de 100 roni la care se adauga 100 de roni taxa pentru eliberarea in regim de urgenta.

| i.love.me a răspuns:

Nu stiu