| AlexDorinel a întrebat:

In 2019 o sa se mareasca salariile tuturor salariatilor? O sa scada impozitele? O sa se ieftineasca alimentele, si toate alea? O sa se ieftineasca lucrurile in magazinele online? Ca sa stiu daca o sa mi ia tastatura mecanica si mouse de gaming

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trezeste-te, că ai dormit cam mult. Ai cosmaruri? Auzi la el, scad impozitele, scad preturile.
Ce amuzant esti!

| Violleta2022 a răspuns:

Impozitul NU va scade niciodata, iar marirea salariilor depinde strictd e cat isi permite directorul sau patronul fiecarei companii sa plateasca.
Alimentele nu se vor ieftenii, pentru ca confectionarea si producerea lor creste zilnic, ridicand pretul produsului.

Din pacate, va trebuiis a te multumesti cu ce ai pana acum, ca banii nu curg din cer.
Mai important este sa pui mana sa inveti, decat sa te joci pe toata ziua, iar pentru asta, nu este nevoie de bani!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Clar, salarii de minim 90000lei, impozit 0, preturile scad cu 70%

| mihai69 a răspuns:

Dacă tu crezi cele de mai sus, atunci cu siguranță va veni Moș Crăciun la tine și primești tot ce vrei. Evident, doar dacă ești cuminte.

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Dacă tot ai aflat că părinții sunt Moșu', atunci ar fi timpul să afli că toți politicienii mint, iar vrăjeala că vor crește lefurile și vor scădea prețurile e cea mai ieftină abureală înainte de alegeri.
===
Nu e rău să știi că atunci când se măresc artificial lefurile (adică „dă guvernul" Ț% în plus la salarii, dar fără o justificare reală - adică banii ăia să provină dintr-o muncă mai eficientă, mai productivă), surplusul de bani de pe piață generează automat o creștere de prețuri (pentru că e o creștere a cererii față de oferta de mărfuri și servicii oferite oamenilor care au primit acești bani).

| Catrice a răspuns:

Normal. O sa fie salarii de 4000, taxe 1%, online free, mâncare 70% reducere...
Ce vis fain...

| SkyPilot a răspuns:

O sa curga lapte si miere de Teleorman!
Fiecare Roman va primi cate o valiza cu documente de la Teldrum.
Fiecare barbat de peste 50 de ani va primi o amanta de 18 ani, un BMW ca al lui Dragnea Jr. si bani sa intretina pitipoanca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai noaptea in vis vezi astea intr-o tara ca Romania.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Nu.

| Luiza995 a răspuns:

Bună.
Un magazin online care are articole ieftine deja este www.mallcopii.ro
https://mallcopii.ro