| IonutV2001 a întrebat:

In aprilie 27 trebuie sa imi reinoiesc buletinul, eu locuiesc in Germania, buletinul se rezolva in regim de urgenta, pot sa trec granita cu o zi inainte de a implini 18 ani?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cetatean roman fiind poti sa treci granita, in limita de valabilitate a CI, oricand si chiar dupa expirarea CI, doar ca vei sta putin pana iti verifica identitatea si poti fi amendat.
CI nu se poate obtine in regim de urgenta, il obtii in cca 10-15 zile.

| RAY a răspuns:

Cand pleci din Germania nu te controleaza nimeni la granita doar cand pleci din Romania