| LanguageMaster a întrebat:

În cadrul unui birou notarial ce angajați pot lucra în afară de notar?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de marimea biroului notarial. Pot fi angajati, dupa caz, secretar, contabil, casier, consilier juridic, persoane ce scriu actele pe calculator, femeie de serviciu, etc.

| LanguageMaster explică (pentru Ioandelasal):

Aceste persoane ajutătoare trebuie să aibă facultate?

| Ioandelasal a răspuns (pentru LanguageMaster):

Unii da si altii ba. De exemplu consilierul juridic trebuie sa fi absolvit o facultate de drept, ceilalti pot fi si cu studii liceale, cu exceptia femeii de serviciu.

5 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Secretare, o persoana care sa faca diverse deplasari, la oficiul de carte funciara, etc

| aXy99 a răspuns:

Femeie de serviciu.

| DovleacTurbat a răspuns:

Femeia de servici