| anonim_4396 a întrebat:

In cazul in care esti major, iar portarul scolii nu te lasa sa pleci din scoala, cum poti rezolva problema fara sa te iei la bataie cu el?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-i spui ca Statutul elevului, art.15, lit.k) iti permite sa iesi din scoala si comite o abatere disciplinara daca nu te lasa sa iesi si poate fi pedepsit disciplinar daca ii faci reclamatie la conducerea scolii sau la Inspectoratul Scolar Judetean.

| darrio2007 a răspuns:

Te intorci inapoi in scoala si iesi atunci cand trebuie. Crezi ca daca esti major esti si tare in brand?

| zxcr2 a răspuns (pentru darrio2007):

"fara sa te iei la bataie cu el" era cu sens retoric.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ai mai pus aceeasi intrebare, ti-am raspuns, raspunsul meu e definitiv tongue
da, stiu ca nu iti place, dar asta e viata