| anonim_4396 a întrebat:

In ce tari e legala prostitutia? Ce avantaje si dezavantaje exista?

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Olanda sigur... avantaje : prostitutia este o meserie deci se face numai in anumite conditii, cea mai importanta fiind controlul medical periodic obligatoriu... deci riscurile de imbolnavire este mult diminuat
Dezavantaje... multi vor cadea in acesta patima... bani castigati usor si de multe ori chiar si placut.

nony
| nony a răspuns:

Nu vrei sa ai probleme cu legea? rolling on the floor

| naya a răspuns:

Eu una as fi de acord cu legalizarea prostitutiei. A existat si va mai exista mult timp de acum incolo. Nu cred ca e un fenomen ce poate fi stopat. Dar controlat? da. cum? legalizand-o. Cum spunea cineva mai devreme medici, analize la zi, igiena intr-un cuvant, siguranta ca nu vor fi atacate nici ele, dar nici clientii. Decat sa dai de ele pe strada, in vazul tuturor, al copiilor inclusiv, as prefera sa fie ceva organizat, discret si curat. dar...cum ceva rareori merge bine in tarisoara asta carpato-danubiano-pontica, nu stiu in ce masura s-ar putea tine in frau o asemenea situatie. probabil cum sunt si au fost tinute si toate celelalte probleme cu care am avut de-a face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiu sigur ca in Olanda e legala de ceva timp.Nu vad niciun avantaj, aia au luat-o razna cu totul, la ei totul e legal, drogurile, prostitutia, tot

Dezavantajul este ca si mai multe fete vor fi "incurajate" sa urmeze aceasta cale a decaderii, neffindu-le frica de politie si amenzi
Strazile vor fi impanzite de prostituate, care vin sa-ti bata in geam sa sa-si etaleze airbagurile sub nasu' tau...nu toata lumea ar fi incantata de asta

| andreig a răspuns:

Pai? Te intereseaza o astfel de meserie? Sa sti ca o sa ai o pensie mica la batranete