| grigor3 a întrebat:

La noi e legal sa fii curva? eu nu sunt fata, dar intreb asa daca prostitutia este legala! si in ce tari nu este?

25 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Prostitutia se pedepsete la noi. http://atlas-geografic.net/......te-legala/

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sa fii curva e legal, sa te prostituezi e ilegal. Ipavel asta vad ca e foarte distractiv. Prostitutia e legala in cam orice tara unde se foloseste mai mult sapun si pasta de dinti ca pe la noi. La noi e ilegala, dar e acceptata tacit. Nu de alta, dar gem anunturile din ziare cu domshoare in cautare de domni generosi, iar la majoritatea saloanelor de masaj mai primesti si servicii suplimentare...

| lpavel a răspuns:

In nici o tara nu e legala prostitutia doar ca in unele tari se trec cu vederea!

| Holiday a răspuns (pentru lpavel):

"In nici o tara nu e legala prostitutia..."

Asta de unde ai mai scos-o?!?

La noi nu e (inca) legala, dar a devenit doar contraventie. Proxenetismul e in continuare infractiune. Adica practicarea ei se pedepseste maxim cu amenda, dar pentru asta trebuie dovedita, adica trebuie sa fii prins asupra faptului.

| lpavel a răspuns (pentru Holiday):

Tu ai fost beat cand mi-ai dat reply sau ce? Pai eu nu acelasi lucru am zis? De ce nu-i prinde asupra faptului? ca nu-i intereseaza! Dar asta nu inseamna ca e legala!

| Holiday a răspuns (pentru lpavel):

Afirmatia ta a fost ca IN NICI O TARA nu e legata. Ceea ce este o afirmatie tampita. Asa ca, cine e beat? Ce ti-am explicat mai jos se referea strict la Romania.

| lpavel a răspuns (pentru Holiday):

Spune o tara unde e legala! big grin

| Holiday a răspuns (pentru lpavel):

Turcia

| Holiday a răspuns (pentru lpavel):

Nu mai vb de tari civilizate dinvestul Europei...

| lpavel a răspuns (pentru Holiday):

Turcia? Cred ca glumesti big grin

| Holiday a răspuns (pentru lpavel):

Ia mai informeaza-te.

| lpavel a răspuns (pentru Holiday):

Banuiesc ca tu ai fost prin Turcia sau ai macar cunoscuti care au fost si ti-au zis... eu nu vorbesc din ce am citit undeva... big grin

| Holiday a răspuns (pentru lpavel):

"Conform unui recensământ efectuat anul trecut, în Turcia, unde este legalizată prostituţia, "activează" peste 300.000 de târfe, dar numai 20% din ele sunt "cu acte""

Gasesti surse cate vrei. Am dat ce mi-a picat prima data in ochi.

| Holiday a răspuns (pentru lpavel):

Exista legi oficiale, nu e "pe auzite".

| lpavel a răspuns (pentru Holiday):

Bine, bine, fie cum zici tu...

| Holiday a răspuns (pentru lpavel):

Culmea ca exista si tari musulmane unde e legalizata prostitutia, gen Bangladesh.

| lpavel a răspuns (pentru Holiday):

Hai ma, ma lasi cu povestile citite pe net? Cand vei fi luat macar 1 data de politie din cauza asta sa le explici cat de legala e, pana atunci mai lasa-ma pe mine si pastreaza-ti povestile! Inca nu am vazut si nici nu am auzit de o singura p r o s t i t u a t a sa munceasca,, legal" laughing

| Holiday a răspuns (pentru lpavel):

Mai nasol e ca auzi acum si tu tot pe a ta o tii. Una e sa nu stii ceva si alta e sa vorbesti fara sa stii, iar cand vezi ca ai dat-o in bara sa o tii pe a ta in continuare, chiar daca e gresita.

| lpavel a răspuns (pentru Holiday):

Cati ani ai? 14? 15? Vezi ca am de 2 ori varsta ta si-s umblat, nu vorbesc din ce citesc pe net! Deci povestile astea sa le zici celor de varsta ta!

| Holiday a răspuns (pentru lpavel):

Iarasi faci presupuneri eronate. Iar daca tu esti "umblat", atunci e grav. Plus ca degeaba "umbli" daca nu te duce mintea sa si intelegi ce vezi pe unde mergi.

Răspuns utilizator avertizat
| FaraNumePls a răspuns:

Buna, nu este legal.

| octav005 a răspuns:

Prostitutia nu este legala in Romania

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Nu e legala la noi. Dar este legala in Germania, Olanda, belgia, Anglia, irlanda, Ungaria, Austria, Turcia, Grecia, elvetia. Asa ca sper sa nu fi peste(proxenet) ca ai concurenta mare