| va5iok96 a întrebat:

In cit timp se face pasaportul roman?, deoarece eu astept deja de 1 an si jumate, si inca nu mi-a venit nici o scrisoare unde sa-mi spuna sa depun juramintu.Cit trebuie sa mai astept? si de ce dureaza asa mult?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In Romania se face in 2-3 saptamani. inteleg ca esti din Moldova?! Probabil ca acolo dureaza mai mult. Ar trebui sa iei legatura cu ambasada. Se poate si telefonic (cred). Mai trimite-le cate un e-mail.