| Departure a întrebat:

In tarile Europene este interzisa strict pirateria? Adica nu ai voie sa descarci un film ca te trezesti cu amenda in posta? Mersi

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pirateria este interzisa oriunde in lume, doar ca tari precum Germania chiar pun si in practica aceste legi

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Oriunde in lume, furtul se pedepseste (daca esti prins).

| Violleta2022 a răspuns:

Pirateria este interzisa in toate tarile lumii, nu doar in Europa!

| doctorandus a răspuns:

Eu am abonament la Usenet. In ianuarie am descarcat 813.9 GB.

| NLS a răspuns:

Inchisoare ajungi sa faci cu siguranta daca faci bani de pe urma pirateriei.
Altfel, primesti amenda dupa amenda, de iti piere cheful.
Gen 600-900 euro pentru un film.
Am patit asa ceva, (900 euro) si noroc cu un avocat.
Cheltuiala finala a scazut la ~600 euro. (400 studio, 200 avocat)

| KillaNoFilla a răspuns:

Nu are legatura cu UE, depinde de stat in parte.
In Romania poti sa dai jos doar sa nu vinzi.

| Kleb a răspuns:

Da, de exemplu eu am locuit 2 ani in Germania, iar prietenii mei de acolo imi spuneau ca in tara lor pirateria poate fi pedepsita si cu inchisoare, in cazuri mai speciale(nu stiu ce cazuri) dar de amenda stiu sigur ca se da...