| LuciWv a întrebat:

Ce parere aveti de noula lege prin care e interzisa pirateria pe net in caz contrar vom primi amenda si ni se va taia netul?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cred ca e minciuna, nu au cum sa isi dea seama daca vezi un film online sau descarci ceva.

| LuciWv explică (pentru mgtow):

Sigur ca au cum, daca operatorul de la net cum e Romtelecom(defat era acum e TELEKOM) sau rds le da accesul.

| rapp2020 a răspuns:

E o prostie.De ce as cumpara un film? sa-l vad odata si dupa sa se umple de praflaughing

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

O asfel de lege ar fi prea daunatoare pentru internet si chiar daca omori unul sau doua site-uri nu omori pirateria.Pe scurt nu pot face nimic care sa afecteze pirateria si sa nu afecteze utilizatori normali.Chiar si asa pirateria nu afecteaza asa mult.Cei mai multi daca nu ar putea lua filme sau jocuri pe gratis nu le-ar lua deloc.Sa cheltuiasc bani e exclus.Si daca esti serios pasionat de jocuri ca mine vei cumpara jocul de dragul studioului.

| LuciWv explică (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Monitorizeaza in prezent peste 10.000 de pc-uri din Anglia si Germania, si asta doar la 1 operator.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns (pentru LuciWv):

Nu as permine asa ceva.Nici nu cred ca este legal sau contractul meu cu TELEKOM le permite.As ajunge sa ii dau in judecata cum pentru mine internetul este un mediu liber si asa vreau sa ramana.

| LuciWv explică (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Inca nu s-a aprobat in Romania, si nai de ce sa-i dai in judecata, pirateria este ca si vanzarea de droguri in lumea reala, lume reala nu e mediul tau liber, cum si in realitate exista legi de ce n-ar exista si in lumea virtuala?
Daca vrei un joc il cumperi la fel si cu filmele sau programele care sunt pe net.

| Kevin44 a răspuns:

Mi se pare foarte normal, toti vor filme, jocuri moca