| Xenoverse1 a întrebat:

Incepand cu 15 mai putem iesi afara fara declaratie? Fiindca, eu m-am saturat sa tot stau in casa, unde putem iesi din 15 mai si ce putem face in perioada starii de alerta?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti si acum

| AnonimMareMareMare a răspuns:

Poti iesi si acum, doar ca dupa 15 nu va mai fi necesara declaratia. Deci daca acum iesi afara pentru a sta cu prietenii, iei amenda, pentru ca nu este necesara actiunea respectiva, insa de pe 15 vei putea. Tine minte, virusul nu a disparut, ci doar declaratia dispare. Va fi masca obligatorie, altfel vei lua amenda.

| HackerulAnonim2212 a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Masca va fi obligatorie doar in spatii inchise!

| IrnIrn a răspuns:

Https://24h.ro/......de-alerta/ Aici gasesti raspunsul intrebarilor tale! Nu este nevoie sa ai declaratie