| Antisistem11 a întrebat:

Întrebarea mea poate părea un cliseu sau direct inspirată din filme(nu stiu daca se intampla asa ceva in realitate).Ce faci ca polițist daca il opresti pe fiul șefului poliției? Se intampla vreodata asa ceva?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Il amendezi, fiindca nu a pus afis pe parbriz: a cui fiu este. big grin
Daca taica-so face scandal, atunci il amendezi si pe el, ca a facut asa un fiu. tongue

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite! Acest politist face exact pe invers decat ii spun sefii si n-au ce-i face. https://www.facebook.com/robertpopablog
Ca el sunt si politistii Teaca si Kovacs. Ambii au fost dati afara din politie si prin hotararea instantelor au fost repusi in functie cu despagubirile aferente. Eu insumi am fost un ofiter rebel in armata si am cautat sa nu incalc legile si regulamentele. Au vrut sa ma treaca in rezerva si n-au reusit. Acum sunt si mai multe sanse pentru ca daca ai badicam-ul pornit ai si dovada ca a incalcat legea. Pe vremea mea nu se putea.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Vorba "asa e la noi" este vorba lasilor. Daca este vointa si mergi pe calea dreapta, cu tact si cu dovezi, castigi. Pot sa-ti spun si o intamplare de-a mea din viata civila in care n-am avut compasiune (ca asa mi s-a spus ca n-am compasiune) pentru un patron nesimtit.

| Violleta2022 a răspuns:

Iti faci datoria asa cum cere protocolul, legitimandu-l si daca a facut ceva ilegal, ii scrii procesul verbal si-l dai in mana.
Bineinteles ca se intampla, doar ca nu totdaeuna se iau masuri de pedeapsa, ca mai intervine taticu si-i salveaza curul feciorului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Îi dai amenda. Face scandal trimiți la toate televiziunile știrea.

| dullcat a răspuns:

Probabil nu poti face nimic, fiindca il va suna imediat pe tata si risti sa iti pierzi slujba. Asa e la noi.

| anonim3247 a răspuns:

Un polițist dacă îl oprește pe unul cunoscut nu îi face nimic.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Așa era acum mulți ani

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Mă refer cum era pe străzi cam până în 2000.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Rămân pe străzi după o vârstă tânără numai ăia care nu pot ajunge mai sus.