| anyia a întrebat:

La ce ar trebui sa ne asteptam in 2011? In Romania va fi oare mai bine, sau se va inrautati situatia deja existenta?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fără previziuni deșarte!
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pot cel mult să sper că situaţia deja existentă se va menţine! Atât!
De îmbunătăţire nici nu poate fi vorba.
Totuşi, n-am ajuns încă cel mai jos cu putinţă. Poate ar fi bine să se întâmple aşa pentru că e o vorbă rămasă de la americani de la criza lor economică din anii '30: "when you hit the rock bottom, there's no way to go but up!".
Salut.

Abh
| Abh a răspuns:

Toti analistii economici spun ca va fi mai rau, asa ca nu are rost sa speram altceva.

| fly a răspuns:

Salut.Eu traiesc in strainatate, dar vb des acasa cu ai mei si imi spun ca nu e bine pe la noi. Dar eu am sperante mari pentru 2011, nu stiu de ce dar sunt optimista. Poate pentru ca sunt mereu optimista eu, nu stiu, dar sunt ani de zile ca astept aceasta surpriza pentru Romania si cred ca in acest an ea ar putea veni.Ideiile mele se bazeaza pe increderea pe care o am in romani, atat doar.Si am auzit unele comentarii pozitive din partea anumitor economisti americani. Vom vedea.

| fly a răspuns:

Dupa ce a ajuns la fund eu am vazut si cine sapa groapa mai in jos.ha hahah a