| RAY a întrebat:

Oare ar trebui sa cautam iubirea sau sa o asteptam sa vina ea singura?

16 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Sa vina ea la mine, eu am obosit sa o caut si sa dau gres.
Am renuntat si astept ca acel om "perfect" sa calce in viata mea.
Oricum stiu ca, singura nu o sa mor!

| RAY explică (pentru madyddd):

Paradoxul e tu esti perfecta?

| madyddd a răspuns (pentru RAY):

Daa, incerca-ma!

| RAY explică (pentru madyddd):

Daca esti atunci sigur ca vei gasi ceva perfect

| PoeTuL05 a răspuns (pentru madyddd):

Draga madyddd, nimeni nu este perfect,daca ai anumite calitati nu esti perfecta,si eu sunt sportiv,romantic,fidel si destul de inteligent, si as zice ca sunt perfect, dar in ultima perioada primesc cateva refuzuri bune, nu exista perfectiunea :* Cu drag, Poetul

| madyddd a răspuns (pentru PoeTuL05):

Poate ai dreptate, ma rog depinde si cum privesti perfectiunea. Iar ce ti se intampla tie se numeste ghinion, asta e... ai rabdare, o sa vina si timpuri mai bune. De parca eu as fi mai "norocoasa", pe dracu'

| LaurD3athAng3l a răspuns (pentru madyddd):

Poate nu esti "norocoasa" cum zici tu dar esti a naibii de frumoasa :*

| CristinaElena96 a răspuns:

Trebuie sa oscilezi intre, parerea mea.Sa-ti explic si de ce zic asta. Punand in balanta amandoua optiuni zic ca doar asa vei reusi sa gasesti iubirea ideala.Nici nu trebuie sa cauti neincetat iubirea, dar nici sa o lasi sa treaca pe langa tine.Destinul nu ti-l poti schimbi, dar poti avea soarta in favoarea ta.Adevarul absolut este undeva intre cele doua variante, oricum.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

De ce sa iti pierzi timpul cautand si asteptand un lucru ce nu exista? traieste-ti viata pur si simplu, nu o complica!

| kar1GaNNN a răspuns:

Prima varianta ar fi ok, trebuie sa cautam iubirea, ca poate, inbatranim si nu va veni singura.

| Lαrisα a răspuns:

Eu o caut dar nu o gasesc laughing

| angus35 a răspuns:

Trebuie sa cauti iubirea in locul si la momentul potrivit.Cand e momentul potrivit? Depinde de tine.

| petrescuionut a răspuns:

Pai trebuie sa o cautams a ne oprim atunci cand rebuie daca stai este cum ai astepta o minge de fotbal in poarta dar mingea se invarte in loc happy caut-o chiar daca iei refuzuri o data si o data este o fata pentru tine

| andreimrm a răspuns:

Ar trebui sa o cautam, din pacate timpul trece, noi imbatranim si riscam sa ajungem batrani si singuri, si nefericiti.

| Crystyna_Elena_1997 a răspuns:

Am cautat-o ani, si nu am gasit-o dar se pare ca tot ea a venit singura laughing, Na depinde de la persoana la persoana :*

| MariaMikaelson a răspuns:

Cautata deoarece in zilele astea greu isi mai gaseste drumul spre persoana potrivita. Cel mai bine e ca tu sa o cauti, ea s-ar putea sa nu vina la tine. Funda?winking