| anonim_4396 a întrebat:

La ce se refera aceasta definitie - 'Concursul de infracţiuni este ideal (formal), atunci când o singură acţiune sau inacţiune, datorită împrejurărilor în care a avut loc şi a urmărilor pe care le-a produs, întruneşte elementele constitutive ale mai multor infracţiuni.'?

1 răspuns:
| parcalab32 a răspuns:

Ma intereseaza sa stiu daca partea 'o singura actiune' se refera la un singur tip de infractiune sau la o instanta de infractionalitate/un act infractional singular.