| Adella05 a întrebat:

La evaluarea națională și înscrierea la liceu te poți prezenta și cu copie după buletin sau neapărat cu originalul?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La evaluarea nationala este obligatoriu sa prezinti originalul actului de identitate. La inscrierea la liceu se depune o copie, legalizata de un notar public.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La prezentarea la examene la Evaluarea Naţională şi la depunerea dosarului de înscriere la liceu TREBUIE să te legitimezi cu C.I. în original ( sau cu Paşaport valabil, ori C.I.P./Carte de Identitate Provizorie )!

Toate cele bune.

| carasangster a răspuns:

Se permite si cu copie dupa buletinwinking