| LanguageMaster a întrebat:

La facultate cei mai deştepți studenți sunt fetele sau băieții?

6 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Intrebare de copil de gradinita.
Cand o sa te faci mare o sa intelegi ca nu se poate generaliza in halul acesta decat daca ai un IQ subunitar.
Gasesti in DEX ce inseamna subunitar daca inca nu ai facut materia de clasa a2-a.

| ALGator a răspuns:

Da!

Răspuns utilizator avertizat
| Daria0123456789 a răspuns:

Sunt studenți care își dau silința mai mult și alții care mai mult trec ca gâsca prin apă. Sunt studenți care înscriși și la alte facultăți în paralel și studenți care sunt nevoiți să lucreze pentru a se descurca financiar. Sunt studenți care sunt talentați în domeniul pe care l-au ales ca specializare, alții care s-au înscris acolo pentru prestigiu/posibilul viitor venit. Sunt specializări mai căutate de fete și altele pentru care optează mai degrabă băieții. Iar lista poate continua. Nu e atât de simplu să iți dai seama care e mai deștept pentru că sunt mulți factori pe care trebuie să îi iei în considerare.

| KEiGHT a răspuns:

Cei cu IQ peste 100 doar...

| 3urop4 a răspuns:

Nu neaparat, la o facultate pot fi la fel de destepti si fetele si baietii depinde de dorinta de a invata pe care o are fiecare!